Jaką świątynię tworzymy dla Duszy?
Przyjrzyjmy się dziś, jaką świątynię tworzymy dla Duszy. Jakim miejscem jesteśmy dla tej cząstki Stwórcy, która mieszka w nas. Każdy…
Świat wyobraźni czy świat Duszy?
Zastanówmy się dziś, gdzie naprawdę żyjemy. Najprościej można powiedzieć, że wielu z nas żyje w świecie wyobraźni. W świecie, w…
Jaką drogą prowadzę swoją Duszę?
W dniu dzisiejszym zastanówmy się, od czego naprawdę zależy nasze życie. Czy zależy ono od innych ludzi, ich opinii, oczekiwań…
Latarnia czy rozbitek?
Zastanówmy się dziś, kim chcemy być na tej planecie. Czy chcemy być wysłannikami Stwórcy, niosącymi Pokój, Miłość i dobro, czy…
Harmonia jako droga do Stwórcy
Jeżeli rozpoznaliśmy w sobie złość, smutek i strach, to nie wystarczy tylko wiedzieć, że one w nas są. Człowiek musi…
Czy umiem rozróżnić świat materii od świata Duchowego?
Czy umiem rozróżnić świat materii od świata Duchowego? Czy w ogóle widzę między nimi różnicę? A może tylko mówię, że…

“Wybieram Miłość , - jest lepsza jakość życia, wybieram wdzięczność, - umysł się rozświetla, nie wymagam ,nie pouczam, słucham z uwżnością: koleżanki, sąsiadki ,życie mieni się w jasnych…”
Janina — Kiedy chodzimy do Duszy? Kiedy chodzimy do Stwórcy poprzez Serce?“Pokora to Droga, na której Człowiek przestaje się spinać na „ja” i zaczyna widzieć szerzej. Wtedy przychodzi lekkość, porządek i cichy spokój w Środku.”
Adam — Czym jest pokora?“Każdego dnia po obudzeniu, Dziękuję Bogu za życie. Moja wdzięczność nie ma granic.Raduję się i cieszę, że oddycham, widzę , pamiętam . niosę miłość dla siebie i każdego…”
Janina — Dziękuję za Życie — jak Człowiek realnie dziękuje Stwórcy każdego dnia“Kolejne przypomnienie, że zamiast ciągle czegoś oczekiwać od świata - warto dawać dobro sobie i innym. Wtedy w Sercu robi się spokojniej.”
Wojtek — Etos dawania – zapomniany klucz do szczęścia Człowieka“Fajne przypomnienie, aby nie żyć tylko „z głowy” i kalkulacji, ale sprawdzać, czy to, co robię, naprawdę daje mi wewnętrzny spokój i karmi Duszę.”
Wojtek — Czy nasze działania satysfakcjonują Duszę czy rozumek?“Pięknie, duchowo na chwałę Stwórcy.”
Staś — Jesteś Cudem, Człowieku“Trafione w sedno, nic nam nie mogą odebrać. Miedzy Stwórcą a materią i fizycznością jestem ja, piękna Dusza fizyczności.”
Oskar — Nie jestem ciałem“Piękny przykład "Cichej Miłości w działaniu"”
Wojtek — Zbiórka odzieży używanej dla Potrzebujących“Prosto i prawdziwie - Serce jako Świątynia i Wieczna Pamięć”
Wojtek — Ile miłości dajemy swojemu sercu?“Dziękujemy za ten komentarz. Jest w nim dużo rozczarowania, gniewu i zmęczenia tym, co ludzie potrafią robić w imię wielkich słów. To się da poczuć i tego nie…”
Duchowny Piotr — Komunikat KN I/11/25“Miłość nie jest "od święta". Miłość przejawia się w małych rzeczach - codziennie.”
Wojciesław — Pokój przez Miłość – codzienna droga Człowieka“Piękny i prosty przekaz: Miłość jako powrót do Serca i Duszy - to daje spokój i jasny kierunek.”
Wojciesław — Człowiek potrzebuje Miłości, aby żyć“Umiłowani Siostry i Bracia! Religia - jaka by nie była - to starożytny mit, który wyrwał się spod kontroli rozumu i przebrał w szaty świętości. To ludzki strach…”
Redemptor — Komunikat KN I/11/25“Zawsze tu coś znajdę dla siebie.Dobrze się to czytało. To podejście do tematu było rzadko spotykane – i dobrze. Zapisuję stronę – za jakiś czas będę chciał tu…”
ilovewro.pl — „Godność i człowieczeństwo – czy potrafię zadbać o siebie?”“Nic nie rozumiem, widać dla mnie to za trudne.”
Maria Pierzchalska — Komunikat prasowy 2/11/2025“[…] poprzedni komunikat powiązany z tą sprawą: OŚWIADCZENIE 10.2024 NR O-I/10/2024 […]”
Komunikat KN I/11/25 — Oświadczenie“Dzięki za normalność i sens.Zatrzymałem się przy tym wpisie na dłużej. To podejście do tematu było rzadko spotykane – i dobrze. Dobrze się czyta coś, co powstało z…”
ILOVEWRO — „Godność i człowieczeństwo – czy potrafię zadbać o siebie?”“Czytając ten tekst każdy odnajdzie czastkie swojego myślenia w taki sposób jaki jest opisany. Warto więc pochylić się nad tematem i spróbować coś z tym zrobić 🙂”
Agnieszka — Pokojowość“Jest w tym spokój, którego teraz tak brakuje.Nieczęsto zdarza mi się wrócić do początku tekstu po przeczytaniu całości – tu wróciłem. Nieprzegadane, a konkretne – tego szukam. Widać,…”
Photopolis — Stwórzmy Środowisko Pokoju“Myśl godna zastanowienia , myśl godna realizacji.”
Antek — <strong>Pozwólmy Pokojowi Popłynąć z Każdego Aspektu Naszego Życia</strong>